کدخبر:
221916
تاریخ انتشار:
۱۲ شهریور ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

چند نکته در خصوص نامه نماینده رشت به وزیر کشور؛ وقتی بالاخره یک نفر احساس مسئولیت کرد!

خزر: چندی پیش بود که امیرحسین علوی، عضو شورای شهر رشت در صحن علنی شورا خبر از نامه ی یک نماینده به وزیر کشور داد. نامه ای که در آن بر اختلافات میان اعضای شورای شهر تاکید و تصریح شده بود که این اختلافات، اختلالاتی را در روند کاری شهرداری ایجاد کرده است. همچنین نماینده رشت در این نامه از وزیر کشور خواسته بود تا چاره ای برای اختلافات موجود بیاندیشد.

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که امیرحسین علوی، عضو شورای شهر رشت در صحن علنی شورا خبر از نامه ی یک نماینده به وزیر کشور داد. نامه ای که در آن بر اختلافات میان اعضای شورای شهر تاکید و تصریح شده بود که این اختلافات، اختلالاتی را در روند کاری شهرداری ایجاد کرده است. همچنین نماینده رشت در این نامه از وزیر کشور خواسته بود تا چاره ای برای اختلافات موجود بیاندیشد.

نگارش و ارسال این نامه از طرف جبار کوچکی نژاد، اما خوشایند برخی از اعضای شورا قرار نگرفت تا آن جا که یکی از اعضای شورای شهر رشت در صحن علنی شورا از اسماعیل حاجی پور خواست تا با بررسی های لازم مشخص کند که آیا شهردار رشت در ارسال این نامه نقشی داشته است یا خیر؟

البته موضع گیری برخی رسانه ها نسبت به این اقدام نماینده رشت هم به نحوی بود که گویا کوچکی نژاد اشتباه بزرگی را مرتکب شده است! البته این که این نامه بر میزان اختلافات بین اعضای شورا هم افزوده است، هم ادعای خنده داری بود که در فضای رسانه ای منتشر شد. در همین خصوص ذکر چند نکته ضروری به نظر میرسد:

1- ارسال نامه توسط نماینده رشت به وزیر کشور با مضمون وجود اختلافات شدید بین اعضای شورا نه تنها کار اشتباهی نبوده بلکه کاملاً هم درست بوده است. کیست که نداند شورای پنجم رشت که مثلاً قرار بود با ارئه نظرات مشورتی مصوبات توسعه شهر را فراهم کند، خود به بزرگترین مانع برای توسعه رشت تبدیل شده است! حالا که بالاخره یک نماینده در این خصوص احساس مسئولیت کرده و در نامه ای به وزیر کشور، اختلافات شدید شورا نشینان را متذکر شده، چرا باید این اقدام را اشتباه بدانیم؟!

2- متاسفانه ریشه ی بسیاری از اختلافات موجود در بین اعضای شورای شهر رشت تنها و تنها منفعت طلبی است. خنده دار است که بگوییم نامه ی کوچکی نژاد به وزیر کشور بر آتش اختلافات دمیده و بر میزان آن افزوده است چرا که این اختلافات هم اکنون در بالاترین حد خود قرار داشته و نه تنها این نامه، بلکه هیچ عامل دیگری هم نمی تواند بر میزان آن بیافزاید. اصطلاحاً روابط بین اعضای شورا به اندازه ای تیره و تار شده که بالاتر از سیاهی آن دیگر رنگی نیست!

3- وظایف نمایندگی به حدی گسترده است که مطابق با قوانین جاریه، یک نماینده میتواند در تمام امورات داخلی و خارجی کشور اظهار نظر نماید. یک نماینده مجلس به عنوان وکیل واقعی مردم می بایست به دنبال احقاق حقوق از دست رفته آنان باشد. اینکه در شهری مانند رشت حتی یک خیابان هم آسفالت مناسب ندارد، از رودخانه ها به جای زیبایی بوی تعفن بلند میشود، با کوچکترین باران معابر اصلی دچار آب گرفتگی میشود و ... همه و همه حقوقی است که از مردم ضایع میشود. چرا که شهروندان رشت حق دارند در شهری به دور از ترافیک های خسته کننده زندگی کرده و بهترین خدمات شهری را دریافت کنند. حالا که چنین حقی از مردم این شهر به علت منفعت طلبی و اختلافات شدید بین اعضای شورا، زایل گردیده، تلاش یک نماینده برای احقاق این حقوق را میتوان دخالت در امورات شورا تلقی نمود؟

4- چه فرقی میکند که این نامه به خواسته شهردار به نگارش درآمده باشد یا نه؟ مهم مطالب نوشته شده در آن است که البته کاملاً منطبق بر واقعیت می باشد. حتی اگر درخواست حاج محمدی از نماینده رشت مبنی بر نگارش و ارسال چنین نامه ای به وزارت کشور صحت داشته باشد، این را میتوان به حساب حُسن نیت شهردار رشت نوشت چرا که ابقای شهرداران معمولاً در وجود اختلاف بین اعضای شورا نهفته است. اگر حاج محمدی به فکر حفظ کرسی شهرداری به هر قیمتی باشد، می بایست از این اختلاف استقبال کرده و به دنبال تشدید آن باشد نه آنکه از نماینده رشت بخواهد تا چنین نامه ای را به وزارت کشور ارسال کند. هنوز زود است که از یاد ببریم برخی شهرداران اسبق رشت چگونه به دنبال اختلاف افکنی بین اعضای شورا بوده و استیضاح خود را تنها با یک رای به تعویق می انداختند.


در پایان ذکر این نکته ضروری است که اختلاف موجود در بین اعضای شورا که این روزها در بالاترین حد خود به سر می برد، آتشی است که دودش تنها و تنها در چشم مردم رشت خواهد رفت. در چنین فضایی دلبستگی به میانجی گری بزرگان و توجه نمایندگان به مشکلات موجود کمترین امیدی است که رشتوندان را به داشتن فردایی بهتر دلخوش نموده است.
چند نکته در خصوص نامه نماینده رشت به وزیر کشور؛ وقتی بالاخره یک نفر احساس مسئولیت کرد!
#جبار کوچکی نژاد #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Politics
تازه های Politics
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221916 1