کدخبر:
222705
تاریخ انتشار:
۱۴ مهر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

رسانه اختصاصی «اخبار اربعین گیلان» راه‌اندازی می‌شود

خزر: رسانه اختصاصی «اخبار اربعین گیلان» به منظور ارائه اخبار صحیح مربوط به اربعین حسینی، فعالیت‌های مواکب، کاروان‌ها و زائران گیلانی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خزرآنلاین، سجاد ستوده مسئول فضای مجازی سپاه قدس گیلان امروز در دیدار با مسئولان موکب‌های اربعینی استان گیلان اظهار داشت: اخلاص، ایثار مردمی و همراهی و همکاری عموم مسلمانان در قامت زائر امام حسین(ع) یا به عنوان موکب‌دار و خادم در راهپیمایی بزرگ اربعین بسیار ارزشمند است و سبک زندگی اسلامی را به تصویر می‌کشد.

مسئول فضای مجازی سپاه قدس گیلان با اشاره به لزوم انعکاس خبرهای مرتبط با زحمات موکب‌داران گیلان در راهپیمایی بزرگ اربعین افزود: فعالان رسانه‌ای گیلان باید بتوانند زحمات و تلاش‌های خالصانه موکب‌داران گیلانی در خدمت‌رسانی به زائران امام حسین(ع) را به خوبی منعکس کنند.

ستوده با بیان اینکه اهمیت راهپیمایی بزرگ و میلیونی اربعین حسینی بر هیچ کس پوشیده نیست اما رسانه‌های غربی از بازتاب این راهپیمایی هراس دارند ابراز داشت: منع و بایکوت رسانه‌های غربی، وظیفه اصحاب رسانه ما را برای بازتاب صحیح و کامل از این تجمع عظیم جهانی دوبرابر می‌کند.

وی با بیان اینکه رسانه ملی باید حجم زیبایی‌های تجمع بزرگ اربعین حسینی را در قالب بسته‌های فاخر رسانه‌ای به جهانیان عرضه کند تصریح کرد: انعکاس خبرهای مرتبط با اربعین حسینی و موکب‌داران از سوی اصحاب رسانه، بستر مناسبی را برای ترویج روحیات حسینی در فضای مجازی فراهم می‌کند.

مسئول فضای مجازی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه موکب‌های گیلانی در ارائه خدمات متنوع به زائران امام حسین(ع) جزء موکب‌های پیشگام‌ ایرانی هستند گفت: زحمات عوامل این موکب‌ها نتیجه ارادت و همراهی عموم مردم گیلان در خدمت‌رسانی به عاشقان سیدالشهدا(ع) است.

ستوده از اعزام 3 تیم مجهز رسانه‌ای از مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان به کشور عراق خبر داد و افزود: امسال 3 تیم مجهز رسانه‌ای از مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان برای پوشش اخبار مربوط به مواکب و زائران گیلانی در مسیر کشور عراق به ویژه در طریق الحسین(ع) به کربلا اعزام می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: 3 تیم رسانه‌ای ذکر شده، ضمن انعکاس فعالیت‌ها و خدمات مواکب گیلانی مستقر در آستارا، رودبار، مرز مهران و همچنین انعکاس فعالیت‌های مواکب گیلانی در کشور عراق و شهرهای نجف، کربلا، حله و مسیر نجف به کربلا، اطلاعات لازم را نیز در اختیار زائران امام حسین(ع) قرار می‌دهند.

ستوده با اشاره به حضور بسیاری از فعالان فضای مجازی گیلان در کشور عراق گفت: تیم‌های رسانه‌ای مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان تولیدات تصویری خود را در کنار تولیدات متنوع دیگر فعالان فضای مجازی حاضر در پیاده‌روی اربعین در اختیار صدا و سیمای مرگز گیلان و رسانه‌های استان قرار می‌دهند.

مسئول فضای مجازی سپاه قدس گیلان افزود: این مرکز برای کمک به انتشار بهتر اخبار تجمع بزرگ اربعین و مراسمات مختلف در شهرستان‌های استان آمادگی دارد و همچنین موکب‌های گیلان می‌توانند با معرفی رابط رسانه‌ای به مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان، مقدمات پوشش رسانه‌ای فعالیت‌های خود را فراهم کنند.

ستوده از راه‌اندازی رسانه اختصاصی با عنوان «اخبار اربعین گیلان» خبر داد و اظهار داشت: راه‌اندازی رسانه اختصاصی «اخبار اربعین گیلان» با توجه به اهمیت اخبار مربوط به اربعین حسینی و ارائه اخبار و اطلاعات به شکل منظم، سریع و صحیح در دستور کار قرار گرفت.

وی به شاخصه‌های رسانه «اخبار اربعین گیلان» اشاره و تأکید کرد: این رسانه با هدف ارائه اخبار صحیح اربعین حسینی، فعالیت‌های مواکب، کاروان‌ها و زائران گیلانی در بستر سه شبکه اجتماعی، پیام‌رسان ایتا، اینستاگرام و تلگرام راه‌اندازی شد و مخاطبان می‌توانند آخرین اخبار مرتبط با مواکب گیلان و کاروان‌ها را از این رسانه دنبال کنند.

ستوده از استقرار چند موکب‌ خدمات‌رسان به زوار خارجی در آستارا، امام‌زاده هاشم(ع) و شهرستان رودبار خبر داد و افزود: یک تیم رسانه‌ای دیگر نیز با توجه به حضور گسترده زائران خارجی در مرز آستارا برای پوشش کامل رسانه‌ای خدمات مردم گیلان به زائران خارجی به مرز آستارا اعزام می‌شود.

مسئول فضای مجازی سپاه قدس گیلان از راه‌اندازی 2 موکب در منطقه امام‌زاده هاشم رشت و شهرستان رودبار خبر داد و بیان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای پوشش رسانه‌ای خدمات این دو موکب نیز پیش‌بینی شده و همچنین 2 موکب نورالزهرا(س) و خدام‌العترة نیز برای ارائه خدمات ارتباطی مبتنی بر فضای مجازی در عراق راه‌اندازی می‌شود.

ستوده گفت: یکی از 2 موکب‌های مذکور برای ارائه خدمات ارتباطی مبتنی بر فضای مجازی در شارع میثم تمار کربلا و دیگری در عمود 1392 در عراق راه‌اندازی می‌شود و خدماتی نظیر زیارت مجازی، تعمیر موبایل، راهنمایی زائران در مسیریابی با استفاده از نقشه‌های دیجیتال و تهیه شارژ برای سیم کارت‌های ایرانی را ارائه می‌دهد.

وی از راه‌اندازی سرویس VOIPE به منظور ایجاد بستر ارتباط رایگان تلفنی با تلفن همراه و ثابت در 2 موکب نورالزهرا(س) و خدام‌العترة عراق خبر داد و گفت: در صورت مهیا کردن زیرساخت‌های لازم در دیگر موکب‌های گیلان، مرکز فضای مجازی سپاه قدس، خدمات رسانه‌ای و فضای مجازی را در دیگر موکب‌ها هم راه‌اندازی می‌کند.

ستوده با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین مشکلات زائران در سفر اربعین، تماس تلفنی و ارتباط با خانواده در ایران است عنوان کرد: مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان در صورت ایجاد زیرساخت‌های اولیه این آمادگی را دارد که خدمات تماس صوتی رایگان با تلفن همراه و تلفن ثابت در ایران را در موکب‌های گیلان فراهم کند.

مسئول فضای مجازی سپاه قدس گیلان ابراز داشت: در حال حاضر به دنبال آن هستیم که بتوانیم خدماتی را از طریق کانال «اخبار اربعین گیلان» به آن دسته از زائران گیلانی که در طول سفر اربعین همراهان و همسفران خود را گم کردند و یا حتی مسیر خود را گم کردند ارائه دهیم.

ستوده با بیان اینکه زمینه‌های لازم برای مشخصات افراد و اقلام گمشده از طریق مراجعه به مواکب گیلان و یا با ارسال پیامک به صفحه اختصاصی" اخبار اربعین گیلان" فراهم شده است تصریح کرد: بستری مناسب برای یافتن افراد و وسایل گمشده در صفحه اختصاصی" اخبار اربعین گیلان" فراهم شده است.

وی با اشاره به خدمات متنوع مشاوره و پاسخگویی 24 ساعته به زائران گیلانی از طریق امکانات متعدد در صفحات رسانه «اخبار اربعین گیلان» گفت: مشخصات و نوع خدمات مواکب گیلان در نرم‌افزارهای ویژه اربعین درج شده تا از این طریق زائران گیلانی بتوانند به موکب‌های گیلانیان دسترسی داشته باشند.

ستوده به انعکاس تصاویر ثبت شده از سوی زائران گیلانی اربعین در رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی اشاره کرد و افزود: مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان با همکاری معاونت فضای مجازی صدا و سیمای مرکز گیلان به منظور جمع‌آوری تصاویر ویژه از زائران گیلانی، پویشی را راه‌اندازی کرد تا زائران بتوانند تصاویر را به شمار‌ه‌های مشخص ارسال کنند.
رسانه اختصاصی «اخبار اربعین گیلان» راه‌اندازی می‌شود
#گیلان #سجاد ستوده #مسئول فضای مجازی سپاه قدس گیلان #رسانه اختصاصی اخبار اربعین گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Social
تازه های Social
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
222705 1