کدخبر:
222843
تاریخ انتشار:
۲۱ مهر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

"نوبخت" حقیقی را بهتر بشناسید!

خزر: در شرایطی که اکثریت جامعه پزشکی در مقابل پرداخت مالیات مقاومت کرده و از هر روشی سعی می کنند تا از زیر بار استفاده از دستگاه های کارت خوان، شانه خالی کنند، علی نوبخت در نامه به علی لاریجانی رئیس مجلس در خواست کرد که 50 درصد حقوق نمایندگی اش، ماهیانه به حساب کمیته امداد برای اشتغال جوانان ایرانی هدیه شود.

هیچوقت به اندازه برادر کوچک در زادگاه معروف و مشهور نبوده است. مردی که توجه به اصالت رشتی اش، می تواند کفه ترازو را برای نمایندگان گیلانی سنگین کند. نمایندگانی که مدت هاست با کرسی ریاست کمیسیون ها فاصله داشته و به جز در موارد معدود، وزن سیاسی شان حداقل از این منظر قابل مقایسه با نمایندگان سایر استان ها نیست. با این حال در حق علی نوبخت، اجحاف شده است. رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، کمتر از برادر در زادگاه و در نزد افکار عمومی شناخته شده است. 

به گزارش خزرآنلاین، علی نوبخت حقیقی، زاده 1327 در رشت، پزشک ایرانی و نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، در مجلس شورای اسلامی است. وی فوق تخصص بیماری های کلیه بوده و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی می باشد. جالب آن که نوبخت، مدتی را هم در حوزه مشغول به تحصیل بوده است.

در عملکرد سیاسی نوبخت، مهمترین فاکتور عدم آلودگی به لابی قدرتمند پزشکان در مجلس است. لابی پزشکان در مجلس متشکل از برخی نمایندگان است که پزشک یا تحصیل کرده در یکی از رشته های تحصیلی علوم پزشکی بوده و تحت هر شرایطی به حمایت کورکورانه از پزشکان می پردازند. نمایندگانی که شالوده لابی پزشکان را در مجلس تشکیل داده اند، مدت هاست که خوشامد پزشکان را فدای دفاع از حقوق مردم در برابر آنان کرده و در برابر تصویب هر قانونی که ضرر مادی کوچک برای پزشکان و منفعتی بزرگ برای مردم دارد، مقاومت می کنند. این نمایندگان در ازای این جانفشانی، وصل به سرچشمه مالی پزشکان شده و در انتخابات مجلس، نهایت بهره را از پول هایی که عملا پول خون مردم دردمند و مستضعف محسوب می شود، می برند! 

نوبخت اما از معدود نمایندگان پزشک مجلس است که دامنش مبرا از این دیاثت توامان سیاسی و اقتصادی مانده است. در شرایطی که لابی پزشکان در مجلس از وزیر مستعفی بهداشت به عنوان کسی که با راه اندازی دکان طرح تحول سلامت، پول های بادآورده به جیب پزشکان سرازیر کرده و عملا شرکت های بیمه را با بدهی های سنگین مواجه کرده بود، یک قهرمان می ساخت، نوبخت استعفای قاضی زاده هاشمی را نوعی فرار رو به جلو خوانده و با بیان اینکه در زمان حضور قاضی زاده هاشمی بودجه وزارت بهداشت نه تنها کمتر که 10 درصد هم افزایش یافت، خبر از برخی جو سازی های رسانه ای داد. جوسازی هایی که با یک بررسی ساده، ردپای لابی قدرتمند پزشکان در مجلس را در حمایت مالی آن می توان به وضوح دید.

در شرایطی که اکثریت جامعه پزشکی در مقابل پرداخت مالیات مقاومت کرده و از هر روشی سعی می کنند تا از زیر بار استفاده از دستگاه های کارت خوان، شانه خالی کنند، علی نوبخت در نامه به علی لاریجانی رئیس مجلس در خواست کرد که 50 درصد حقوق نمایندگی اش، ماهیانه به حساب کمیته امداد برای اشتغال جوانان ایرانی هدیه شود.

نقطه عطف عملکرد علی نوبخت را می توان در اظهاراتش در خصوص نجومی بگیران دانست. در شرایطی که برادر کوچک، صفدر حسینی نجومی بگیر پرآوازه را ذخیره انقلاب خوانده بود، برادر بزرگ تر معتقد است که باید با نجومی بگیران همانطور که در کشور چین با آنان رفتار می شود، برخورد کرد. در چین اختلاس کنندگان نجومی بگیر را اعدام می کنند! ای کاش همانند دوران شیرین کودکی، این بار هم برادر کوچک در تصمیم گیری به برادر بزرگ تر اقتدا می کرد! 

 
"نوبخت" حقیقی را بهتر بشناسید!
#نوبخت حقیقی #علی نوبخت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Politics
تازه های Politics
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
222843 1