کدخبر:
223385
تاریخ انتشار:
۲۳ آبان ۹۸
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

قابل توجه سازمان بازرسی؛ اعلام نیازهای یک ساعته آموزش و پرورش گیلان در سامانه ستاد! + سند

خزر: وزارت آموزش و پرورش و به تبع آن آموزش و پرورش استان ها هم یکی از دستگاه های اجرایی مشمول بودند که می بایست کلیه معاملات خود اعم از خرید، مناقصه و مزایده را در سامانه ستاد درج نمایند. البته آموزش و پرورش گیلان این وظیفه قانونی خود را انجام می دهد اما به شکلی عجیب! 

به گزارش خزرآنلاین، دی ماه 95 بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده 9 لایحه برنامه ششم توسعه را به تصویب رساندند که بر اساس آن همه دستگاه‌های دولتی مکلف به ثبت معاملات در سامانه تدارکات الکترونیکی شدند. 

در همین راستا، هیئت وزیران در جلسه دهم اردیبهشت 1396 به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت (مرکز توسعه تجارت الکترونیکی) و امور اقتصادی و دارایی و سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران جلسه ای را تشکیل و در آن مصوب کرد که در جهت تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، ایجاد شفافیت مالی، مبارزه با فساد، برقراری محیط رقابت پذیر سالم و عدالت اقتصادی و به منظور اجرای تبصره (5) ماده (169) اصلاحی قانون مالیات های مستقیم -مصوب 1394- و با رعایت تصویب نامه شماره 165389/ت46849ک، دستگاه های اجرایی موضوع بند (ب) ماده (1) قانون برگزاری مناقصات -مصوب 1383- مکلف شدند تا کلیه معاملات خود اعم از خرید، مناقصه و مزایده را با توجه به زمان بندی که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام خواهد شد، در "سامانه تدارکات الکترونیکی دولت" به نشانی www.setadiran.ir  که به اختصار "ستاد" نامیده می شود به انجام برسانند.

وزارت آموزش و پرورش و به تبع آن آموزش و پرورش استان ها هم یکی از دستگاه های اجرایی مشمول بودند که می بایست کلیه معاملات خود اعم از خرید، مناقصه و مزایده را در سامانه ستاد درج نمایند. البته آموزش و پرورش گیلان این وظیفه قانونی خود را انجام می دهد اما به شکلی عجیب! 

سند زیر نشان می دهد که اداره کل آموزش و پرورش گیلان در بخش خرید جزیی و متوسط سامانه ستاد، نیاز خود را مبنی بر تامین خودرو بابت اعزام کارکنان خود از رشت به اردوگاه شهید باهنر تهران به صورت رفت و برگشت، اعلام کرده است. آن چه که اما در این اعلام نیاز قابل تامل است، اعتبار یک ساعته آن است! یعنی آموزش و پرورش گیلان نیاز خود را در تاریخ 23 آبان 98 ساعت 09:58 ایجاد کرده است که تاریخ اعتبار نیاز تنها تا ساعت 11:00 همان روز است! 

 

 

 
قابل توجه سازمان بازرسی؛ اعلام نیازهای یک ساعته آموزش و پرورش گیلان در سامانه ستاد! + سند
#آموزش و پرورش گیلان #نادر جهان آرای


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
امین
سلام، ضمن تشکر از بابت تهیه این خبر ، باید خدمتتون عرض کنم که این قضیه فقط مربوط به اداره آموزش و پرورش نمی باشد بلکه خیلی از ادارات در استان به این طریق به اصطلاح ،استعلام رو مهندسی میکنن و فقط افرادی که مرتبط هستن و با آن اداره در ارتباط هستن می تونن در استعلام شرکت کنن و با قیمت بالا برنده بشن بدون اینکه رقابتی باشه و یا اینکه صرفه و صلاح رعایت بشه ، متاسفانه نهاد های نظارتی یا نمی تونن و یا نمی خوان که ورود کنن بنابه دلایلی. موردی بود در یکی از شهرداری های استان و طی تماس بنده با واحد حراست و بازرسی ان شهرداری علیرغم تایید حرف بنده هیچ عکس العملی جهت جلوگیری از تخلف انجام نداده (کار انجام شده بود و بعد در سامانه قراردادن به صورت صوری جهت استعلام) و مسئول حراست صرفا به یه نامه گزارش اکتفا کردن البته به گفته خودشان ما کار بیشتری نمی توانیم بکنیم و فقط می توانیم گزارش کنیم!!؟؟، در این مورد بخصوص هم حتی به واحد حراست استانداری مراجعه نمودن و ریس دفتر مدیریت فرمودن شما اگر گزارش بدین این مورد رو کاری نمی تونیم بکنیم ولی در آینده به آن اداره تذکر میدیم در صورتی که هنوزاز زمان اعلام استعلام در سامانه یک روز باقی بود ، در صورت صلاحدید ،بنده آمادگی دارم مدارک مثبته رو در اختیار سایت خبری قراربدم تا به واحد های رسیدگی کننده به این امر مهم قرار بدن، حتی با بازرسی استان تماس گرفتم با آقای (س) و ایشان به صحبتهای بنده توجه نکردن البته این رو هم عرض کنم که قیمت این دو مورد استعلام به مبلغ حدودی 600 میلیون میرسید، گویا اینقدر پرونده تخلفات در استان زیاد هستش که وقت رسیدگی به این مورد ها و با این قیمت ها رو ندارن
دوشنبه، 25 آذر 13989:20:47
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Politics
تازه های Politics
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
223385 1