کدخبر:
247161
تاریخ انتشار:
۲ خرداد ۹۹
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه؛

مصوبه توسعه محدوده منطقه آزاد انزلی انگیزه و زمینه سرمایه‌گذاری در گیلان را افزایش می‎دهد

خزر:  لایحه الحاق دو هزار هکتار اراضی صنعتی و فرودگاهی گیلان به محدوده منطقه آزاد انزلی توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد و محدوده منطقه آزاد انزلی به بیش از ۱۰هزار هکتار رسید.

به گزارش خزرآنلاین، هادی تیزهوش تابان، رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: خبر لایحه الحاق دوهزار هکتار از اراضی صنعتی و فرودگاهی استان گیلان به محدوده منطقه آزاد انزلی و تصویب آن توسط نمایندگان مردم در خانه ملت یک خبر بسیار مسرت‌بخش در اواخر ماموریت ۴ ساله مجلس دهم برای توسعه گیلان بود که امیدواریم شورای محترم نگهبان با دقت نظری که دارند نسبت به لایحه دولت توجه و آن را مورد تصویب قرار دهند.

وی افزود: با اضافه شدن شهرک‌های صنعتی و همچنین اراضی با مالکیت دولتی به محدوده فوق زمینه جذب و توسعه سرمایه‌گذاران تولیدی داخلی و خارجی فراهم خواهد شد و در سالی که به نام جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است بستر جهش سرمایه‌گذاری نیز فراهم خواهد شد.

تیزهوش تابان اظهار کرد: دستیابی به اقتصاد بدون نفت و توجه به تولید محصولات صادرات محور با نگاه به فرصت‌های موجود در کشور و استفاده از پتانسیل‌های داخلی گیلان و فراهم کردن فرصت‌های شغلی پایدار از مزیت‌های این مصوبه ارزشمند نمایندگان مجلس است.

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه اظهار کرد: بازار مصرف کشورهای CIS یک فرصت طلایی برای تولید داخل است، در سال جاری می‌باید از همه فرصت‌ها برای تحقق جهش تولید استفاده کنیم و این دیدگاه ما را، به جهش اقتصادی متصل خواهد کرد وجود حمل و نقل ترکیبی از جمله فرودگاه بین‌المللی رشت، نزدیکی به پایتخت، بنادر و کشتیرانی منطقه آزاد، حمل و نقل و ترانزیت به واسطه داشتن مرز زمینی با آذربایجان نزدیکی به مراکز صنعتی و پرجمعیت تداعی گر چشم انداز روشن است.

وی ادامه داد: این مصوبه انگیزه و زمینه سرمایه‌گذاری را در گیلان با افزایش روبه‌رو خواهد کرد و با ایجاد این مزیت محدوده‌های برخوردار از مزایای مناطق آزاد می‌توانند فرصت‌های اقتصادی، تولیدی و اشتغال‌زایی مناسبی را خلق کنند.

 تیزهوش تابان گفت: اتاق بازرگانی گیلان و اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با داشتن کارشناسان و صاحب‌نظران برجسته اقتصادی و بازرگانی عمیقا به دنبال خلق فرصت‌های طلایی برای رشد و بالندگی اقتصاد گیلان هستند چرا که گیلان همیشه یکی از دروازه‌های مهم روابط با دنیای خارج بوده است و خوشبختانه هم‌اکنون حاکمیت به دنبال سرمایه‌گذاری ارزشمندی بر روی مزیت‌های اقتصادی و بازرگانی گیلان است و آینده گیلان آینده‌ای بسیار درخشان نه تنها برای گیلان بلکه برای ایران خواهد بود.
مصوبه توسعه محدوده منطقه آزاد انزلی انگیزه و زمینه سرمایه‌گذاری در گیلان را افزایش می‎دهد
#رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه #تیزهوش تابان #اتاق بازرگاني ايران و روسیه #اتاق بازرگاني ايران و روسیه


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
فرجام
همه میدانند که افزایش محدوده منطقه آزاد در گیلان فقط و فقط فرصتی برای فرصت طلبان و کاسبان رانت خوار خواهد بود که برای فرار مالیاتی , قاچاق و دپوی کالا,زمین خواری و مال سازان و صاحب منصبان شاغل و در آینده فارغ از مناصب دولتی با شیفت شدن به خصولتی سفره تناول ایشان و وابستگان سببی و نصبی و اذناب را همچنان بر سر زندگی و منافع و داشته های اندک مردم گیلان می گسترانند در کل ایران تاکنون تجربه موفقی برای ایجاد آسایش و اشتغالزایی به توسط مناطق آزاد وجود ندارد و تنها به گسترش فقر محلی و آواره شدن ساکنین محلی آن افزوده است که فقط با فروش املاک و زمین خود به کمترین بها به مافیای زمینخواری بزرگترین سرمایه و میراث آیندگان خود را از دست خواهند داد. تجربه ای تلخ که در همین محدوده کنونی منطقه آزاد انزلی گواه این ادعاست
شنبه، 3 خرداد 13993:39:8
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Economy
تازه های Economy
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
247161 1