به گزارش گیلان آنلاین، مهمترین اخبار حوادث امروز به شرح زیر است: درد و رنج این پلنگ را پایان دهید طی چند روز گذشته آزمایشات نهایی بر روی لورا (ماده پلنگ جوان خرم آباد) انجام شده و برگشت ناپذیر بودن ضایعات این پلنگ مجددا تایید گردید. متاسفانه اقدامات درمانی صورت گرفته در بهبود وضعیت پلنگ […]

به گزارش گیلان آنلاین، مهمترین اخبار حوادث امروز به شرح زیر است:

درد و رنج این پلنگ را پایان دهید

طی چند روز گذشته آزمایشات نهایی بر روی لورا (ماده پلنگ جوان خرم آباد) انجام شده و برگشت ناپذیر بودن ضایعات این پلنگ مجددا تایید گردید.

متاسفانه اقدامات درمانی صورت گرفته در بهبود وضعیت پلنگ خرم آباد بی نتیجه بوده است و به دلیل برگشت ناپذیر بودن ضایعات نخاعی و ایجاد زخم های عمیق در اندام تحتانی، با تشخیص دامپزشکان و به منظور جلوگیری از درد و رنج بیشتر حیوان، زندگی این ماده پلنگ جوان باید هرچه سریعتر به روش مرگ آرام با تزریق دارو خاتمه خواهد یابد.

خانواده شوهر کلیه عروس را فروختند

زن ۱۸ساله درحالی که «دادخواست طلاق» را در دادگاه ارائه می کرد درباره ماجرای زندگی اش به خبرنگار روزنامه خراسان شمالی گفت: دختر مغرور و لجبازی بودم اما با همه این ها دوستانم به خاطر شوخ طبعی هایم خیلی مرا دوست داشتند و من هم از این شادی های دوران جوانی لذت می بردم.تابستان بود و من خودم را برای کنکور آماده می کردم که مراسم ازدواج خواهر بزرگم برگزار شد. او و همسرش با جهیزیه و امکانات اولیه زندگی که مادرم تهیه کرده بود، زیر یک سقف رفتند و زندگی مشترک خود را آغاز کردند.

دامادمان هم اهل روستای خودمان بود و او را کاملا می شناختیم. آن روز پدرم مجلس عروسی مفصلی برگزار کرد و طبق آداب و رسوم محلی، همه اهالی روستا هم آمدند. خواهرم که سوار اسب شد تا داماد سیب و انار سرخ را از روی سر او به میان جمعیت شرکت کننده در مراسم پرتاب کند من هم زیر لب دعا می کردم که همه دختران روستا خوشبخت شوند.

 

تیراندازی پلیس برای پایان دادن به درگیری اوباش در بیمارستان

سرگرد حمید نکومنش با اشاره به وقوع علت نزاع دسته جمعی بامداد دیروز در بیمارستان هفت تیر اظهار داشت: در اولین دقایق بامداد دیروز، وقوع یک مورد درگیری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به کلانتری ۱۶۸ سیزده آبان گزارش شد که به دنبال این گزارش، بلافاصله واحد گشت انتظامی این کلانتری به محل اعزام شد.

 رئیس کلانتری ۱۶۸ سیزده آبان ادامه داد: ماموران گشت انتظامی با توجه به اینکه ادامه دار شدن این منازعه امکان تخریب اموال عمومی و هجوم طرفین دعوا به داخل بخش‌های درمانی بیمارستان را متصور می‌ساخت، با استفاده از قوانین بکارگیری اسلحه، اقدام به شلیک هوایی کردند.

 

آتش نشان در آتش سوخت

سرپرست ایستگاه ۴۴ شهرداری مشهد گفت: این حریق بامداد امروز به ستاد فرماندهی آتش نشانی اعلام و بلافاصله نیروهای این سازمان به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه حریق درشرایط توسعه به سازمان آتش نشانی اعلام شده بود،گفت:با اقدام سریع آتش نشانان از گسترش بیشتر آتش به سایر طبقات جلوگیری و آتش مهار شد.

نظر آباد افزود: دراین حادثه هفت نفر ازاهالی ساختمان در میان دود و آتش محبوس شده بودند که توسط مامورین آتش نشانی به بیرون منتقل شدند.

حکم دادگاه برای نوجوان ۱۶ ساله ای که به او تجاوز شده بود؛
به دلیل نداشتن رشد عقلی پنج سال حبس و پرداخت دیه کامل

این نوجوان که ۱۶ساله ‌است، با واردآوردن ضربات چاقو بر بدن دوستش او را به قتل رسانده و سپس جسدش را در خیابانی رها کرده بود.

متهم که به شدت گریه می‌کرد، گفت: «من و محمد در کارگاه خیاطی با هم آشنا شدیم و خیلی دوست بودیم مدتی بعد از این دوستی محمد به من پیشنهاد داد با هم رابطه داشته ‌باشیم من قبول نکردم، یک روز او به من مشروب خوراند و مرا مورد تجاوز قرار داد چون حال خوبی نداشتم متوجه کار او نشدم وقتی به خودم آمدم فهمیدم به من تجاوز شده ‌است.

چند روز بعد دوباره به من پیشنهاد داد با هم رابطه داشته ‌باشیم قبول نکردم اما او گفت از تجاوز قبلی فیلم گرفته‌ و اگر به حرفش گوش ندهم فیلم را منتشر می‌کند. باز هم قبول نکردم اما دست‌بردار نبود مرتب سراغم می‌آمد. می‌ترسیدم در این‌باره با کسی صحبت کنم.

قضات شعبه ۷۱ بعد از پایان جلسه رسیدگی وارد شور شدند و با توجه به ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی که در آن گفته ‌شده اگر فردی کمتر از ۱۸ سال مرتکب جرمی با مجازات حد یا قصاص شود اما ماهیت جرم انجام شده یا حرمت آن را درک نکند یا در رشد و کمال عقلی وی شبهه وجود داشته‌ باشد، به مجازات‌های تعیین‌شده محکوم خواهد شد، متهم را به پنج سال حبس و پرداخت دیه محکوم کردند.

 

توبیخ شفاهی برای نابود کردن زندگی یک دختر

خودتان را جای پدر و مادری بگذارید که پاره تنشان بر اثر کوتاهی پزشک، آن چنان آسیب دیده که رنج آن ناتمام به نظر می‌رسد؛ اما در عین حال می‌بینید که عامل پدیدار شدن این رنج همیشگی هیچ گزندی ندیده و به آسودگی هرچه تمام تر به کار خود ادامه می‌دهد؛ حالا انصاف دهید آیا می‌توان با این همه رنج کنار آمد و داد و فغان به آسمان نبرد؟!

خانواده رحیمی که سال‌های سال، ساکن روستای «واسکس» از توابع شهرستان قائم شهر هستند، چند سالی است ‌حال و روز خوشی ندارند؛ از روزی که آن اتفاق شوم بر سر فاطمه تازه محصل آمد و سرماخوردگی وی با بی‌مسئولیتی پزشک به مصیبتی تمام نشدنی گره خورد، تا به امروز که چهار سال از آن ماجرا می‌گذرد و هنوز راه زیادی پیموده نشده، باقی مانده است.

 

نجات “نازنین کوچولو” از شکنجه گاه نامادری

در پی تماس فرد ناشناسی با اورژانس از شکنجه گاه دختر بچه ای ۶ ساله به نام نازنین از سوی نا مادری اش در منطقه توس مشهد خبر داد.
 
اکیپ سیار اورژانس اجتماعی همان روز برای بررسی موضوع به محل مراجعه کردند.
 
مددکاران با حضور در منزل پدر ۳۲ ساله نازنین کوچولو تحقیقات خود را آغاز کردند. نازنین از شدت ترس و وحشت به اتاق خودش پناه برده بود و جرات حضور در جمع را نداشت.
 
نامادری ۲۲ ساله نازنین کوچولو به صراحت به ضرب و شتم دختر ۶ ساله اعتراف کرد و به مددکاران بهزیستی گفت: نازنین از همسر اول شوهرم است و خودم نیز دو فرزند دارم، گاهی که نازنین شیطنت می کند، عصابی شدم و او را کتک می زنم.

 

برخورد هواپیما با ساختمان

بنابر اعلام مقامات هواپیمایی کنیا، این هواپیمای باری مدت کوتاهی پس از بلند شدن از باند فرودگاه با این ساختمان تجاری برخورد کرد. این مقامات اعلام کردند که هواپیمای باری «فوکر ۵۰» صبح امروز (چهارشنبه) پس از بلند شدن از باند فرودگاه اصلی پایتخت کنیا، دچار حادثه شد.

 

انهدام شبکه توزیع موادمخدر در پایتخت

سرهنگ محمد بخشنده سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، در تشریح این خبر گفت: روز ششم تیرماه امسال، عوامل عملیات ویژه دایره ۴ این پلیس در پی کسب خبری در جریان تشکیل شبکه توزیع مواد مخدر قرار گرفتند.

وی با  بیان اینکه با کسب این خبر، تلاش برای تایید صحت و سقم ماجرا آغاز شد گفت: با اقدامات فنی و پلیسی، ماموران توانستند در تقاطع اتوبان ساوه و بزرگراه آزادگان یک دستگاه تریلر حامل مواد مخدر را شناسایی کنند.

 

نویسنده: گیلان آنلاین

۰/۵ (۰ نظر)