به گزارش خزر، علی خاوری، گفت: مجموع تعهدات راه و شهرسازی استان در شهرهای بالای ۲۵ و زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ۵۱ هزار و ۳۷۰ واحد بوده که تاکنون ۳۹ هزار و ۵۳۹ واحد تحویل شده و یک هزار و ۸۱۳ واحد اتمام یافته و آماده تحویل به متقاضی است. وی افزود:از مجموع کل […]

به گزارش خزر، علی خاوری، گفت: مجموع تعهدات راه و شهرسازی استان در شهرهای بالای ۲۵ و زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ۵۱ هزار و ۳۷۰ واحد بوده که تاکنون ۳۹ هزار و ۵۳۹ واحد تحویل شده و یک هزار و ۸۱۳ واحد اتمام یافته و آماده تحویل به متقاضی است.

وی افزود:از مجموع کل تعهدات، ۱۱هزارو ۸۳۱ واحد با متوسط پیشرفت ۷۵ درصد باقیمانده است که از این میزان ۵هزار و ۷۱۵ واحد دارای متقاضی ۶هزار و ۲۶۰ واحد فاقد متقاضی است.

خاوری ادامه داد: در حال حاضر تمام انرژی مجموعه وزارت راه و شهرسازی در سراسر کشور به بخشی متمرکز شده است که دارای متقاضی است.

مدیرکل راه وشهرسازی از بخش تعاونی‌های مسکن مهر به عنوان پاشنه آشیل یاد کرد وگفت: از واحد های باقیمانده دارای متقاضی بالغ بر ۳هزار و ۸۴۳ واحد شامل تعاونی‌ها می‌شود که نیازمند کمک ارگانهای دخیل از جمله اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی،پیمانکاران طرف قرارداد است تا به سرانجام مطلوب برسد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تغییر رویکرد وخارج کردن واحدهای باقیمانده از رشد درصدی و تبدیل آن به کار مشخص وتبدیل بلوک، تحولی در اتمام هرچه سریعتر واحد های باقیمانده ایجاد شود، بطوریکه با تخصیص اعتبار بلوک به بلوک حرکت کرده و واحدها را آماده‌سازی وتحویل دهیم.

مدیرکل راه وشهرسازی در ادامه از تکمیل و آماده‌سازی معابر مسکن مهر خبر داد و گفت :بزودی با همکاری شهرداری رشت وضعیت معابر مسکن مهر رشت با استفاده از میزان قیر اختصاصی به مسکن مهر بهبود می‌یابد.

وی در پایان خواستار تلاش هرچه بیشتر دستگاههای خدمات رسان در حوزه مسکن مهر شد./ایسنا