به گزارش خزرآنلاین، سرهنگ عباس بایرامی صبح امروز در مراسم رونمایی از دیوارنگاره پویش “ما پیروزیم” اظهار داشت: امروز دشمن بسیار متفاوت‌تر به صحنه آمده است بنابراین نیاز داریم که همه دوران زندگی خود را به دوران درخشان دفاع مقدس وصل کرده و برای نسل آینده نیز معرفی کنیم. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع […]

به گزارش خزرآنلاین، سرهنگ عباس بایرامی صبح امروز در مراسم رونمایی از دیوارنگاره پویش “ما پیروزیم” اظهار داشت: امروز دشمن بسیار متفاوت‌تر به صحنه آمده است بنابراین نیاز داریم که همه دوران زندگی خود را به دوران درخشان دفاع مقدس وصل کرده و برای نسل آینده نیز معرفی کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان خاطرنشان کرد: خرمشهر در شرایطی آزاد شد که بیش از ۱۶ هزار کشته بر دست دشمن بعثی مانده بود و در راستای آن حاکمیت حزب‌الله قطعیت پیدا کرد بنابراین ضروری است که این روزهای فتح و پیروزی را به خوبی معرفی کنیم.

بایرامی با بیان اینکه عملیات آزاد‌سازی خرمشهر سرانجام به آزادی خرمشهر منجر شد ابراز داشت: در آن زمان چندین کشور ابرقدرت نظیر آمریکا، شوروی و دیگر کشورها پشت سر صدام ایستادند و از صدام حمایت کردند اما در نهایت ایران پیروز شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان با اشاره به اینکه فتح خرمشهر، نا‌امیدی دشمن را در پی داشت خاطرنشان کرد: رزمندگان گیلانی نیز نقش بسیار برجسته‌ای در آن دوران ایفا کردند و سپاه و بسیج در قالب یگان‌های مختلف در عملیات آزاد‌سازی خرمشهر حضور داشتند.

بایرامی با بیان اینکه رزمندگان گیلانی از همان روزهای ابتدایی جنگ در عملیات‌های بزرگی حضور منسجم داشتند ابراز داشت: محور برنامه‌های امسال که به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر اجرا می‌شوند، اتحاد و انسجام همه آحاد ملت را در پی دارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان با اشاره به تدارک برنامه‌های متعدد در سالروز آزادسازی خرمشهر با مشارکت نهادهای مختلف از جمله ادارات کل استان گیلان و نیروهای مسلح عنوان کرد: این برنامه‌ها در قالب یک برنامه منسجم برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس دارای وسعت و ابعاد زیادی بوده و از این رو برنامه‌ها و کارهای مختلفی در راستای آن اجرا شده است تصریح کرد: در این راستا باید بتوانیم نقش‌های برجسته دوران دفاع مقدس را برای مردم و نسل جوان نمایش دهیم و معرفی کنیم.