به گزارش خزرآنلاین، مجید الهیان، معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان گیلان از صدور اولین رای مراقبت الکترونیکی یک محکوم در استان گیلان خبر داد. الهیان در تشریح این خبر با اشاره به سیاست قوه قضائیه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان ها عنوان نمود: این حکم توسط قاضی محمد کرمی رئیس دادگاه کیفری […]

به گزارش خزرآنلاین، مجید الهیان، معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان گیلان از صدور اولین رای مراقبت الکترونیکی یک محکوم در استان گیلان خبر داد.

الهیان در تشریح این خبر با اشاره به سیاست قوه قضائیه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان ها عنوان نمود: این حکم توسط قاضی محمد کرمی رئیس دادگاه کیفری ۲ لنگرود برای متهمی ۳۴ ساله که به جرم نگهداری مواد مخدر دستگیر شده بود صادر شد.

وی افزود: مجازات این جرم، تحمل ۱۸ ماه حبس به دلیل نگهداری ۲ گرم و ۳۵ سانتی گرم هروئین تعیین شده بود که به دلیل فقدان سابقه کیفری، اقرار به جرم مرتکب شده و پیش بینی اصلاح، این شخص با صدور رای جایگزین تحت نظارت ۲۴ ساعته سامانه مراقبت الکترونیک قوه قضائیه با استفاده از پابند هوشمند به مدت ۱۸ ماه در محدوده استان گیلان قرار گرفت.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان در پایان ابراز امیدواری نمود با تمهیدات درنظر گرفته شده احکام متعدد از این دست با احراز شرایط مندرج در قانون به طور گسترده در استان صادر شود.