به گزارش خزرآنلاین، دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت دیروز و در مراسم معارفه خود با بیان اینکه در مقابل سفارش پذیری ها خواهد ایستاد، گفت: از فردا به بچه های شهرداری میگویم طبق دستورالعملهایی که داده میشود تلاش و کار کنند و من در کنار مردم حضور خواهم داشت. استاندار گیلان هم در این […]

به گزارش خزرآنلاین، دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت دیروز و در مراسم معارفه خود با بیان اینکه در مقابل سفارش پذیری ها خواهد ایستاد، گفت: از فردا به بچه های شهرداری میگویم طبق دستورالعملهایی که داده میشود تلاش و کار کنند و من در کنار مردم حضور خواهم داشت.

استاندار گیلان هم در این مراسم با بیان اینکه استانداری در فرایند انتخاب شهردار دخالت نکرده است، گفت: به شهردار منتخب گفتم که یک نیروی جدید حق ورود ندارد و هرگونه پیشنهادی از هر کجا بشود با آن برخورد می کنیم.

اگرچه دکتر سالاری به کارگیری نیروی جدید را خط قرمز خود دانسته و وعده برخورد با آن را می دهد و شهردار رشت هم در مراسم معارفه خود از ایستادگی اش در برابر سفارشات غیرقانونی سخن می گوید اما اندکی زمان لازم است تا ثابت شود حاج محمدی تا چه اندازه می تواند در برابر زیاده خواهی برخی از اعضای شورا و سفارشات آنان برای به کارگیری نورچشمی ها در شهرداری رشت مقاومت کند.

متاسفانه داستان به کارگیری لیدرهای انتخاباتی برخی از اعضای شورا، بستگان و نزدیکانشان در شهرداری به قصه ای پرغصه و تکراری تبدیل شده و حتی همان اعضایی که بارها در مصاحبه های مختلف به انتقاد از بدنه متورم شهرداری رشت پرداخته اند، در خلوت به شهرداران وقت فشار آورده اند تا نزدیکان چتر به دست شان را به عنوان مشاور در شهرداری به کار گرفته و به آن ها یاد داده اند تا چگونه پس از خاتمه دوره مشاوره، با طرح شکایت در اداره کار، شهرداری را مجاب به استخدام خود نمایند.

اگرچه این بار استاندار گیلان صراحتا از دیالوگ خود و شهردار رشت سخن گفته و می گوید که به شهردار اعلام کرده نیروی جدید نمی بایست جذب شهرداری شود اما طی سال های اخیر استانداری گیلان بارها از شهرداری رشت خواسته تا از جذب نیروی جدید در بدنه متورم شهرداری خودداری نماید. درخواستی که البته کمتر مورد توجه شهرداری رشت قرار گرفته است.

گفتنی است اسامی قریب به ۷۰ مشاور شهرداری رشت در تحریریه خزرآنلاین موجود است که قابل ارائه به نهادهای بازرسی و نظارتی می باشد.