امتیاز تیم فوتبال داماش گیلان بنا به ادعای هیئت فوتبال استان در اختیار آنهاست، از همین رو اگرچه فرصت زیادی باقی نمانده است ولی مدیرکل ورزش و جوانان استان خود را به آب و آتش می زند تا صاحبی برای این تیم پرطرفدار مرکز استان پیدا کند، از خریدار دوم ملوان یعنی شهبازی گرفته تا […]

امتیاز تیم فوتبال داماش گیلان بنا به ادعای هیئت فوتبال استان در اختیار آنهاست، از همین رو اگرچه فرصت زیادی باقی نمانده است ولی مدیرکل ورزش و جوانان استان خود را به آب و آتش می زند تا صاحبی برای این تیم پرطرفدار مرکز استان پیدا کند، از خریدار دوم ملوان یعنی شهبازی گرفته تا مالک قبلی ملوان یعنی سیروس محجوب، از شورای اسلامی کلانشهر رشت گرفته تا اسپانسر گیلانی تیم استقلال تهران، مسعود رهنما حتی نزد وزیر ورزش و جوانان هم رفت، اما با توجه به اندک فرصت باقی مانده بعیید به نظر می رسد کسی جهت دور ریختن میلیاردها تومان پول خود پیش قدم شود، چاره چیست؟

تنها کمتر از ۲۰ روز به آغاز رقابتهای لیگ دسته اول فوتبال کشور باقی مانده است و این تیم هیچ چیز ندارد، حتی اسم، یک صفر به تمام معناست، هیئت فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان استان برای یافتن یک حامی همه جا را زیر و رو کردند حتی اردبیل و تهران و قم و … را، اما از همین دو قدمی خود غافل ماندند.

دوقدمیشان منظور همین رشت است. مگر نه اینکه آقای غلامی مالک سپیدرود از سال گذشته بدنبال خرید امتیاز حتی لیگ برتری بود؟ مگر نه اینکه امسال علیرغم تلاش و هزینه فراوان تنها یک گام برای صعود به لیگ دسته اول کم آوردند؟ مگر نه اینکه مالک دلسرد شده دیگر قصد بریز و بپاش ندارد؟ خب چرا با پیشنهاد دادن امتیاز روی زمین مانده لیگ دسته اول داماش به مالک سپیدرود، امید را نه تنها به اردوی سپیدرود رشت بلکه به مردم استان گیلان برنمی گردانید؟ تا کی تعصبهای بیجا مانع از کسبتان شود؟ اگر این اتفاق یعنی واگذاری امتیاز لیگ یکی داماش به سپیدرود بیفتد این تیم که از مدتها پیش تمرینات خود را آغاز کرده و بازیکنان خوبی هم گرفته با توانی به مراتب بالاتر و بهتر از داماش در جام آزادگان حضور خواهد یافت و اتفاقا داماش هم برای حضور در لیگ دو فرصت دو سه ماهه خواهد داشت تا تجدید قوا کند.

می دانم هیچ کس در دل ناراضی نیست اما نمی دان چرا پرده تعصب بیجا را از جلوی چشمانشان بر نمی دارند تا لااقل رشت، مرکز استان گیلان حداقل یک تیم آماده در لیگ دسته اول داشته باشد و از رقیب سنتی اش انزلی عقب نماند.

نویسنده: صاحب مقصودی

۰/۵ (۰ نظر)