به گزارش خزرآنلاین، عباس اهرابی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۱۶ هزار خانوار در استان تحت حمایت کمیته امداد هستند، اظهار کرد: بهبود شرایط زندگی و افزایش طول عمر و امید به زندگی یکی از اهداف مهم این نهاد در ارائه خدمت به مددجویان به‌ویژه سالمندان است. وی با […]

به گزارش خزرآنلاین، عباس اهرابی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۱۶ هزار خانوار در استان تحت حمایت کمیته امداد هستند، اظهار کرد: بهبود شرایط زندگی و افزایش طول عمر و امید به زندگی یکی از اهداف مهم این نهاد در ارائه خدمت به مددجویان به‌ویژه سالمندان است.

وی با اشاره به اینکه سالمندان نسبت به مددجویان عادی نیاز به مراقبت و خدمات بیشتری دارند، افزود: قـانون حمایـت از سالمندان نیازمند روستانشین باهدف تکریم جامعه سالمندی به همت رئیس‌جمهوری وقت، شهید محمدعلی رجایی تهیه و پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی از سـال ۱۳۶۴ اجرایی شد.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان تعداد خانوارهای سالمند تحت حمایت کمیته امداد گیلان را ۸۳ هزار و ۵۶ خانوار اعلام کرد و گفت: این خانوارها حدود ۷۱ درصد از جامعه مددجویی را شامل می‌شوند.

اهرابی تهیه سبد کالا برای سالمندان را از برنامه‌های حمایتی این نهاد برشمرد و بیان کرد: هر سالمند به‌طور متوسط ۳۰۰ هزار تومان سبد کالا شامل مواد غذایی دریافت می‌کند.

وی تعداد سالمندان زمین‌گیر تحت حمایت این نهاد را ۸۰۹ نفر اعلام کرد و افزود: این سالمندان زمین‌گیر از خدمات تهیه پوشینه، لوازم و تجهیزات توان‌بخشی شامل تخت، ویلچر، عصا، تشک مواج، سمعک و پانسمان‌های نوین بهره‌مند هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه از مجموع سالمندان زمین‌گیر به ۵۸۴ نفر از منابع درمانی مبلغ ۳۸ میلیون تومان کمک‌هزینه نگهداری در منزل پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: مابقی سالمندان هم از منابع ویژه سالمندان مربوط به حوزه حمایت خانواده کمک‌هزینه نگهداری در منزل دریافت می‌کنند.

اهرابی هدف از پرداخت کمک‌هزینه نگهداری سالمندان در منزل را حفظ کرامت آن‌ها و جلوگیری از بیماری‌هایی همچون افسردگی دانست و تصریح کرد: سالمندان در کنار فرزندان خود از شرایط روحی بهتری برخوردار هستند و علاوه بر پیشگیری از بیماری‌ها، زندگی خانوادگی موجب افزایش طول عمر و ارتقاء سلامت روح آن‌ها می‌شود.

اهرابی با اشاره به خدمات کمیته امداد به سالمندان بیان کرد: سالمندان زمین‌گیر از خدمات پوشینه موردنیاز به میزان ماهیانه ۲۰۰ هزار تومان بهره‌مند هستند که به‌حساب آن‌ها واریز می‌شود.