برای هر رأی در اتاق تعاون ۱۰ میلیون تومان می‌دادند! این سخنان علی ربیعی سخنگوی فعلی دولت در دیدار با مالباختگان یکی از تعاونی های بزرگ کشور است. به گزارش خزرآنلاین، عباس رادمنش یکی از مالباختگان تعاونی خطاب به علی ربیعی که در آن زمان تصدی بر وزارتخانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی را بر […]

برای هر رأی در اتاق تعاون ۱۰ میلیون تومان می‌دادند! این سخنان علی ربیعی سخنگوی فعلی دولت در دیدار با مالباختگان یکی از تعاونی های بزرگ کشور است.

به گزارش خزرآنلاین، عباس رادمنش یکی از مالباختگان تعاونی خطاب به علی ربیعی که در آن زمان تصدی بر وزارتخانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی را بر عهده داشته است، می‌گوید: نگذارید افرادی مثل …. مجدد در اتاق تعاون رأی بیاورند. ما شنیده‌ایم که قرار است ۵ میلیون تومان برای هر نفر که دارای حق رأی است پرداخت کنند تا به لیست ۱۰ نفره این مفسد اقتصادی رأی بدهند. ربیعی با قطع سخنان رادمنش می‌گوید: ۵ میلیون تومان نیست بلکه ۱۰ میلیون تومان است! بنده وقتی در مجلس موضوع این مفسد اقتصادی را طرح کردم ۲۶ نفر از نماینده‌ها گفتند علی! خفه شو! این بخشی از فساد موجود در اتاق تعاون است. آن‌ها این پول‌ها را از جای دیگری جبران می‌کنند.

غول بی شاخ و دم فساد در تعاونی و اموالی که یک مفسد اقتصادی گیلانی با زد و بند با برخی دولتمردان به دست آورده است!

برویم به سراغ این ماجرای عجیب و غریب؛ ماجرای از آن جا آغاز شد که سال ۱۳۴۹ تعدادی از اقشار کم درآمد تهران تصمیم گرفتند یک تعاونی تشکیل دهند که به کمک آن بتوانند خانه دار شوند. آن‌ها قرار شد هر بار با اعلام هیأت مدیره، مبالغی را در این تعاونی پس انداز کنند.

خانمی می‌گوید زمانی که حقوق ما ۳ هزار تومان بود ۳۰ هزار تومان به تعاونی پرداخت می‌کردیم. هر بار آن‌ها اعلام می‌کردند اعضا با توجه به تمکن شان مبالغی پرداخت می‌کردند. برخی ۳۰ و برخی ۱۰۰ هزار تومان. سال ۵۶ تعداد اعضای تعاونی حدود ۴۲۰۰ نفر شد. برای تسهیل در مدیریت، کار تعاونی به سه قسمت تقسیم شد. تعاونی سری یک، دو و سه.

سال ۶۲ اعضای تعاونی سری سوم خانه دار شدند. سال ۷۰ هم اعضای تعاونی سری اول مسکن شان تأمین شد. تا سال ۷۲ هم تعداد ۲۲۴ نفر از اعضای سری دوم تعاونی خانه دار شدند اما ۳۰۰ نفر باقی مانده تعاونی در دام افراد طماع افتادند. آن‌ها قرار بود در بلوار فرح زاد در شهرک غرب خانه دار شوند اما این زمین از سوی دولت موات اعلام شده بود.

البته بازرس وقت تعاونی که یکی از اعضای آن هم بود، با حضور در جلسات متعدد دادگاه و گرفتن ۷۰ حکم قضایی مختلف موفق می‌شود این زمین‌ها را از حالت موات خارج به تعاونی بازگرداند. فاصله ایجاد شده در آزاد شدن زمین از زمان تأسیس تعاونی، دندان تعدادی طمع کار را تیز کرده بود و آن‌ها تلاش کردند از راه اختلاف پیش آمده در تعاونی به آن نفوذ کنند.

علی‌رغم اینکه وزارت تعاون با نام بردن از یک مفسد اقتصادی، اعلام کرد که وی حق دخالت در تعاونی مسکن سری دوم را ندارد، اما او با اعمال نفوذش وارد ماجرا شد و تلاش کرد آن را به نوعی تصاحب کند.

به گفته بازرس تعاونی، این مفسد اقتصادی در گیلان و به خصوص رشت به خوبی شناخته شده و ارتباطات خاصی هم با یکی از وزاری فعلی دولت روحانی دارد، بارها تلاش کرد از راه تهدید و تطمیع او را قانع کند که زمین بین خودشان به نحوی تقسیم شود و به اعضای هیأت مدیره هم مبالغی جهت حق السکوت پرداخت کنند. اما بازرش شجاع و عدالتخواه این تعاونی حاضر به همکاری با وی نشد.

به گفته این بازرس، مافیای پشت پرده برای اینکه بتواند مصوبه هیأت مدیره را برای فروش زمین بگیرد یک روز قبل از تشکیل جلسه، افرادی را اجیر کردند و آن‌ها او را مقابل خانه‌اش با سلاح سرد ترور کردند.

حالا خانم بازرس راهی بیمارستان شده بود و هیأت مدیره بدون شنیدن گزارش وی برای فروش زمین مصوبه گذاشتند. فردای آن روز در خارج از ساعت اداری میلیاردها تومان پول از تعاونی به حساب این مفسد اقتصادی واریز شد. خانم بازرس بعدها برای این پول و ماجرای تعاونی شکایتی را در دادگاه طرح می کند . اگرچه ۴ سال از شکایت این بازرس می گذرد ولی در یک اتفاق عجیب و غریب دیگر، ۷ بازپرس در این پرونده تغییر کرده است اما همچنان به سرانجام نرسیده است، چرا که گفته می شود این مفسد اقتصادی ارتباطات خاصی با اکبر طبری، معاون پیشین اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه داشته و از طریق وی توانسته در پرونده اعمال نفوذ کند.

تحریریه خزرآنلاین از ریاست محترم دادگستری استان گیلان درخواست می کند تا به صورت ویژه اقدامات این مفسد اقتصادی را که ردپایش در پرونده دانیال زاده هم به چشم می خورد، مورد بررسی قرار دهد. در سوابق این فرد چپاول اموال بیت المال، اجیر کردن اراذل و اوباش برای حمله به یک بازرس خانم، ارتباط با اکبر طبری و ۷ بار تغییر بازپرس پرونده، نزدیکی به حسین فریدون برادر رییس جمهور، ارتباطات خاص با یکی از وزاری فعلی دولت روحانی، ورشکسته نمودن یکی از کارخانجات بزرگ استان و دریافت وام میلیاردی از کنار آن کارخانه و … به چشم می خورد.