به گزارش خزرآنلاین، لحظاتی پیش جواد کریمی قدوسی در توییتی خبر داد که بازداشتهایی در نهاد ریاست جمهوری در ارتباط با پرونده روح الله زم انجام شده است. در مطلب کریمی قدوسی آمده بود که «دستگیری‌های صورت گرفته در حوزه نهاد ریاست جمهوری در ارتباط با آمدنیوز باید برای مردم روشن شود و نقش حسام […]

به گزارش خزرآنلاین، لحظاتی پیش جواد کریمی قدوسی در توییتی خبر داد که بازداشتهایی در نهاد ریاست جمهوری در ارتباط با پرونده روح الله زم انجام شده است. در مطلب کریمی قدوسی آمده بود که «دستگیری‌های صورت گرفته در حوزه نهاد ریاست جمهوری در ارتباط با آمدنیوز باید برای مردم روشن شود و نقش حسام الدین آشنا مسئول اتاق عملیات روانی دولت در ماجرای آمد نیوز باید مورد توجه قرار گیرد.»

برای بررسی صحت و سقم این ماجرا با علیرضا خان کرمی مشاور نهاد و رئیس مرکز حراست نهاد ریاست جمهوری تماس گرفت. خان کرمی با بیان اینکه اقدام اطلاعات سپاه، کار بزرگی بود می‌گوید: تا این لحظه هیچگونه دستگیری در نهاد ریاست جمهوری انجام نشده است. البته ما نامه‌ای به دستگاه‌های مربوط نوشتیم و در آن گفتیم دولت حاضر به هرگونه همکاری برای روشن شدن زوایای تاریک پرونده است.

او در توضیح اینکه چرا در توییت کریمی قدوسی از حسام الدین آشنا نام برده شده، گفته است: اتهامی علیه آقای آشنا سال ۹۰ در گزارش محمد حسین رستمی در سایت عماریون آمده بود، اما بعد از آن اصلا نه بحثی وجود داشته نه اسمی از آقای آشنا بوده و اگر مسئله‌ای وجود داشت، حتما به اطلاع حراست نهاد می‌رسید.

خان کرمی می‌گوید: اینکه یک نماینده مجلس اسم آقای آشنا را آورده باشد، شاید به خاطر حساسیت‌هایی موجود بوده، چون ایشان توییت می‌کند؛ مثلا در موضوع سریال گاندو توییت کرد و بعضی‌ها حساس شدند. درباره توییت آقای کریمی قدوسی هم برداشت من این است که خواستند بگویند حواستان به آقای آشنا باشد تا از این طریق حساسیت کاذب برای دستگاه‌های امنیتی ایجاد شود، نه اینکه اتهامی زده شده باشد، ولی به طور کلی تاکنون نه  آقای آشنا در رابطه با آمد نیوز احضار شده نه در این‌باره اتهامی دارد.

او در پاسخ به اینکه آیا این احتمال وجود دارد که «کسی از کارمندان نهاد احضار شده باشد، اما به حراست خبر ندهند» می‌گوید: اصلا چنین چیزی ممکن نیست و اگر اتفاقی بیفتد، همان لحظه به اطلاع حراست نهاد می‌رسانند؛ بنابراین تصور من این است چون با حسام الدین آشنا مشکل دارند، جوری پیام می‌فرستند که بگویند او را هم کنترل کنید. از این جهت، چون ایشان در مرکز تحقیقات استراتژیک نهاد حضور دارد و در انتقاد به سریال گاندو هم زیاد توییت کرد، ممکن است پروژه جنگ روانی علیه او به راه انداخته باشند تا برخی نهاد‌های امنیتی روی آن متمرکز شوند. با این حال اگر چنین چیزی هم بود، حتما به اطلاع حراست نهاد می‌رسید که حتی دستگاه‌های امنیتی روی چه اشخاصی حساس هستند.

رئیس حراست نهاد ریاست جمهوری در پاسخ به اینکه آیا اطلاعات سپاه تاکنون گزارشی از نهاد ریاست جمهوری در ارتباط با آمد نیوز خواسته می‌گوید: نه، گزارشی نخواسته‌اند، اما اگر نیازی به گزارش باشد، حاضریم همکاری کامل کنیم.

خان کرمی در پاسخ به اینکه آیا قرار است دولت از کریمی قدوسی شکایت کند یا خیر، می‌گوید: فعلا مشخص نیست و باید بررسی شود.

مشاور نهاد در توضیح بازداشت طاهره قیومی رئیس سابق مرکز ارتباطات، تبلیغات و اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری در ارتباط با آمد نیوز می‌گوید: او در این پرونده تبرئه شد. دولت و شخص رئیس جمهور خیلی به او کمک کردند. آن زمان خانم قیومی ۱۰ روز در بازداشت وزارت اطلاعات و یک روز هم در بازداشت اطلاعات سپاه بود اما متاسفانه وقتی از بازداشت بیرون آمد، مکررا به دولت توهین می‌کرد و گعده می‌گرفت که در بازداشت می‌خواستند مرا بکشند، در حالی که فیلم‌ها نشان می‌داد که مطلقا اذیت نشده بود. بنابراین چون مدام تحریک می‌شد و نمی‌توانست خودش را کنترل کند، چندین بار با او صحبت کردیم و در نهایت مجبور به قطع همکاری با او شدیم.