به گزارش خزرآنلاین، به فاصله زمانی یک روز پس از بازگشت وزیر بهداشت از سفر گیلان، به ناگاه فیلمی در فضای مجازی منتشر می شود که در آن نگهبان و پرستاران یک بیمارستان به ضرب و شتم همراهان یک بیمار می پردازند. گفته می شود این فیلم در بیمارستان رضوانشهر ضبط شده و نگهبان و […]

به گزارش خزرآنلاین، به فاصله زمانی یک روز پس از بازگشت وزیر بهداشت از سفر گیلان، به ناگاه فیلمی در فضای مجازی منتشر می شود که در آن نگهبان و پرستاران یک بیمارستان به ضرب و شتم همراهان یک بیمار می پردازند. گفته می شود این فیلم در بیمارستان رضوانشهر ضبط شده و نگهبان و پرستاران پس از اعتراض همراهان بیمار نسبت به عدم پاسخگویی در مدت مناسب، آنان را مورد ضرب و شتم قرار می دهند. 

در نگاه اول، نوع رفتار پرسنل بیمارستان به خصوص نگهبان آن، توجه بیننده را به خود جلب می کند. به یک باره صحنه پر از پرستارانی می شود که تا مدت زمان نسبتاً طولانی از حضور مریض و بستگانش در بیمارستان هیچ خبری از آنان نبود! مشاهده این فیلم تنها یک ورودی به اذهان عمومی ایجاد می کند. ول شدگی مدیریت درمان استان! این دقیقا همان هدفی است که منتشرکنندگان فیلم به دنبال آن هستند. در این میان اما چند نکته وجود دارد: 

 1. این فیلم در جریان سفر وزیر بهداشت به گیلان منتشر می شود. دقیقا در ۲ روزی که دکتر نمکی در گیلان حاضر بوده است! مشخص است که منتشرکنندگان از مدت ها قبل، فیلم را در آستین داشته و منتظر فرصت مناسب برای پخش آن بوده اند. با این حال در تخمین مدت زمان انتظار برای پخش کلی آن در فضای مجازی و کانال های تلگرامی، دچار اشتباهی جزیی شده و فیلم تقریبا بعد از خروج وزیر بهداشت از گیلان و بازگشت وی به پایتخت، به صورت گسترده پخش می شود! 

۲٫ اتفاق رخ داده در این فیلم مربوط به ۱۴ فرودین ۹۸ است. این در حالی است که دکتر سالاری، ۱۷ تیرماه ۹۸ به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان منصوب شده است. حکم ریاست دکتر سالاری هم ۲۸ شهریور ۹۸ به تایید کمیته تعیین روسای دانشگاه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده و در نتیجه تمام این اتفاقات مربوط به زمان حضور ریاست قبلی دانشگاه علوم پزشکی یعنی دکتر یوسف زاده می باشد. با این حال منتشرکنندگان فیلم به صورت کاملا عامدانه و عالمانه، تمام جزییات را به جز تاریخ وقوع این اتفاق به خورد افکار عمومی می دهند تا چنین به ذهن بییندگان خطور کند که این اتفاق طی همین روزهای گذشته و در زمان حضور وزیر بهداشت در گیلان رخ داده است! 

۳٫ دسترسی منتشرکنندگان به تمام دوربین های بیمارستانی نکته عجیب دیگری است که در این فیلم نهفته است. فرد یا افردی که اقدام به مونتاژ و تدوین این فیلم نموده اند، نه تنها به دوربین داخل بیمارستان دسترسی داشته اند، بلکه عملا تصاویر و فیلم دوربین مقابل درب ورودی را هم در اختیار داشته و نشان می دهند چگونه نگهبان قبل از ورود به صحنه درگیری، لباس خود را در می آورد. دسترسی به دوربین های بیمارستانی نمی تواند کار فرد یا افراد عادی باشد. بی شک برخی از مسئولین فعلی بیمارستان و دانشگاه که ممکن است بازمانده از دوران مدیریت قبلی باشند، این فیلم را تهیه و پس از صرف وقت لازم برای تدوین، به انتظار سفر وزیر بهداشت به گیلان نشسته اند تا در این فرصت طلایی، فیلم را پخش و آن را ناشی از سو مدیریت دکتر سالاری قلمداد نمایند. 

۴٫ دکتر سالاری از زمان تصدی بر ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان تا کنون، هیچ گاه به انتقاد مستقیم از عملکرد مدیریتی دکتر یوسف زاده نپرداخته است. این در حالی است که یوسف زاده از همان نخستین روزهای جایگزینی پروفسور برزیگر، با ارائه آمارهای عجیب و غریب از بدهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تلویحا آمارهای اعلامی از سوی پروفسور برزیگر را نادرست و اقدامات او در کاهش بدهی های دانشگاه را غیرواقعی خوانده بود. این بار هم علیرغم اینکه به نظر می رسد سناریوی تهیه، تدوین و پخش این فیلم توسط بازماندگان از دوران مدیریت قبلی و با هدف تخریب دکتر سالاری صورت گرفته باشد اما باز هم روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اقدامی اخلاق مدارانه که بی تردید با دستور شخص ریاست دانشگاه بوده، تنها به بیان تاریخ این اتفاق بسنده کرده و در جوابیه خود به این موضوع اشاره نمی کند که این اتفاق در زمان تصدی دکتر یوسف زاده بر راس دانشگاه علوم پزشکی گیلان رخ داده است. 

۵٫ قابل تامل آن که ریاست فعلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خود یکی از مغضوبین دوران ریاست یوسف زاده بر راس دانشگاه علوم پزشکی بوده و توسط یوسف زاده از معاونت آموزشی دانشگاه برکنار شده است! انتشار این فیلم یکی از ده ها سندی است که نشاندهنده وضعیت بیمارستان های دولتی در زمان تصدی یوسف زاده بر این دانشگاه می باشد. دورانی که دکتر سالاری کمترین نقشی در آن نداشته است! 

در پایان انتشار این فیلم و حاشیه سازی های مربوط به آن را می توان اولین اقدام مافیای حاکم بر بیمارستان های گیلان در مقابله با فسادستیزی ریاست فعلی دانشگاه قلمداد کرد. مافیایی که برای از دست ندادن منافع چند ساله، از دست انداختن به هیچ حربه ای روی گردان نیست. این به خوبی نشان می دهد عملکرد سالاری در راس دانشگاه علوم پزشکی گیلان موفق بوده و البته دست های تخریب از آستین ها بیرون زده است!