به گزارش خزرآنلاین، در پی انتقادات گسترده از «عباس تبریزیان» که کتاب مرجع پزشکی «هاریسون» را به آتش کشید، این روحانی که پیروانش او را «پدر طب اسلامی» می‌نامند، در یک فایل ویدئویی از اقدام خود دفاع کرد و گفت: این کتاب وسیله نفوذ غرب در کشور‌های دیگر است و این کار را مانند آتش زدن […]

به گزارش خزرآنلاین، در پی انتقادات گسترده از «عباس تبریزیان» که کتاب مرجع پزشکی «هاریسون» را به آتش کشید، این روحانی که پیروانش او را «پدر طب اسلامی» می‌نامند، در یک فایل ویدئویی از اقدام خود دفاع کرد و گفت: این کتاب وسیله نفوذ غرب در کشور‌های دیگر است و این کار را مانند آتش زدن پرچم آمریکا دانسته است.
 
او همچنین سوزاندن کتاب هاریسون را در ادامه پاسخ موشکی ایران به آمریکا دانسته و کار خود را مصداق «آتش به اختیار» بودن دانسته است.

تبریزیان با اشاره به این که غربی‌ها نیز قرن‌ها قبل کتاب پزشکی ابن سینا – قانون – را آتش زده بودند این کار را نوعی مقابله به مثل دانست.

او در صحبت‌های خود، گریزی به شیوع ویروس کرونا در چین نیز زده است و آن را توطئه‌ای برای سلطه بر کشور‌های جهان و یافتن بازار برای فروش دارو‌های شیمیایی شرکت‌های دارویی دانست.