به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که مصاحبه ای از دکتر محمدحسین قربانی، نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان در فضای مجازی منتشر شد. در بخشی از این مصاحبه، قربانی با بیان اینکه مدتی است سوالی را در ذهن دارد، می پرسد: برای من به عنوان یک کارشناس جای سوال است که چطور […]

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که مصاحبه ای از دکتر محمدحسین قربانی، نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان در فضای مجازی منتشر شد. در بخشی از این مصاحبه، قربانی با بیان اینکه مدتی است سوالی را در ذهن دارد، می پرسد: برای من به عنوان یک کارشناس جای سوال است که چطور این ویروس از چین خارج شد و دنیا را تحت تاثیر قرار داد ولی از ووهان به پکن و شانگهای نرفت؟! (سوال جنجالی نماینده وزیر بهداشت در گیلان؛ چرا کرونا از ووهان به تمام دنیا رفت اما به پکن و شانگهای نرفت؟)

اندکی بعد از طرح این سوال، خبر استعفای قربانی در رسانه ها منتشر می شود. اگرچه او در استعفانامه خود علت این اقدام را فروکش کردن بیماری کرونا در گیلان می خواند اما تقارن تقریبی این استعفا با سوال چندی پیش او در خصوص عدم آلودگی دو شهر بزرگ چین به ویروس کرونا که به نوعی مهندسی شدن این ویروس از سوی چینی ها را به ذهن متبادر می کرده، تا حدی عجیب است. 

عجیب تر آن که تاریخ نامه استعفای قربانی ششم اردیبهشت ۹۹ بوده اما برخی رسانه ها حتی دیروز (نهم اردیبهشت ۹۹) هم گفتگویی را با وی به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان انجام داده و منتشر کرده اند! (اینجا را ببینید)

نکته قابل تامل دیگر اینکه قربانی در نامه استعفای خود در حالی علت استعفا را فروکش کردن بیماری در گیلان می خواند که دقیقا در آخرین مصاحبه خود که چند روز پس از نگارش این نامه منتشر شده است، می گوید: اینکه تصور شود کرونا از بین رفته اشتباه بزرگی است. 

در حال، ممکن است کناره گیری قربانی از منصب خود هیچ ارتباطی با طرح سوال جنجالی وی در خصوص نحوه شیوع ویروس کرونا در چین نداشته باشد. با این حال بد نیست به یاد آوریم طرح ادعای چندی پیش سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص نادرستی آمار اعلام شده چینی ها در مورد میزان مبتلایان به کرونا، حواشی فراوانی را برانگیخت.