به گزارش خزرآنلاین، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه ۱۶ اردیبهشت) در جلسه علنی و در موافقت با لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی اظهار داشت: فلسفه ایجاد مناطق آزاد در کشورمان برای افزایش تولید است. وی افزود: سرزمین‌های مناطق آزاد باید شرایط را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای صادرات و واردات […]

به گزارش خزرآنلاین، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه ۱۶ اردیبهشت) در جلسه علنی و در موافقت با لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی اظهار داشت: فلسفه ایجاد مناطق آزاد در کشورمان برای افزایش تولید است.

وی افزود: سرزمین‌های مناطق آزاد باید شرایط را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای صادرات و واردات فراهم کنند به همین دلیل باید تلاش کنیم تولید کنندگان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به آن مناطق برده و معافیت‌های لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به آنها بدهیم تا بتوانند محصولاتشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ صادر کنند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس تصریح کرد: منطقه آزاد انزلی ۲۰ سال پیش در وسعت ۸ هزار هکتار ایجاد شده است که باید ۲ هزار هکتار به آن افزوده شود.

لاهوتی خاطرنشان کرد: بخش صنعتی منطقه آزاد انزلی در ۶۱ هکتار واقع است در حالی که باید این منطقه برای مراودات بازرگانی و تجاری با اوراسیا نقشی ویژه ایفا کند.

/فارس