به گزارش خزرآنلاین، سید علی آقازاده دافساری این سخنان را طی دیدار با مدیر‌کل کانون پرورش فکری گیلان که با هدف آشنایی افزون‌تر با این نهاد و بررسی راه‌کار‌های مناسب برای توسعه فرهنگی استان و شهرستان صورت‌گرفت، اظهار داشت و رویکرد کانون در ارایه‌ی فعالیت‌های فرآیند‌محور را قابل تقدیر ‌خواند. منتخب مردم شهرستان رشت در مجلس […]

به گزارش خزرآنلاین، سید علی آقازاده دافساری این سخنان را طی دیدار با مدیر‌کل کانون پرورش فکری گیلان که با هدف آشنایی افزون‌تر با این نهاد و بررسی راه‌کار‌های مناسب برای توسعه فرهنگی استان و شهرستان صورت‌گرفت، اظهار داشت و رویکرد کانون در ارایه‌ی فعالیت‌های فرآیند‌محور را قابل تقدیر ‌خواند.

منتخب مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در تشریح سخنان خود افزود: کانون به ‌عنوان یک مجموعه‌ شناخته ‌شده، نقش سازنده‌ای در ارایه‌ی خدمات فرهنگی به کودکان و نوجوانان ایفا‌می‌کند و با توجه به کارکرد‌ آن در ایجاد پیوند‌‌ موثر میان متولیان این حوزه، درخط‌ مقدم عرصه‌ی فرهنگی قرار دارد.

وی برهمین اساس از اهمیت همراهی هر چه ‌بیش‌تر دستگاه‌های فعال در حوزه فرهنگ با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز سخن به ‌میان آورد و این امر را زمینه‌ساز پیش‌گیری از عملکرد جزیره‌ای عنوان‌ کرد.

دیگر بخش سخنان این مسوول استانی به تنوع و گستره‌ی فعالیت‌های کانون اختصاص ‌داشت و وی با قابل ستایش توصیف‌ کردن ارایه‌ی هم‌زمان خدمات فرهنگی به کودکان و نوجوانان شهری و روستایی، خواستار استمرار حمایت‌های همه‌جانبه از کانون شد.

مدیر‌کل کانون استان گیلان نیز صحبت‌های خود را با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مد‌ظله‌العالی) در ارتباط با لزوم عرضه‌ی مناسب خدمات و محصولات فرهنگی به خانواده‌ها، ترویج سبک‌زندگی ایرانی اسلامی و پرهیز از کلی‌گویی در این زمینه آغاز‌کرد و تحقق منویات رهبر انقلاب اسلامی را رسالت کانون عنوان ‌کرد.

اسفندیار ضیائی بر همین اساس، کشف و پرورش استعداد‌های نسل‌ کودک و نوجوانان، ارایه‌ی خدمات فرهنگی بر بستر فضای مجازی، گسترش شبکه‌های توزیع محصولات فرهنگی و تلاش برای گسترش عدالت اجتماعی و فرهنگی را از دیگر اولویت‌های کانون برشمرد و ضمن اشاره به موفقیت اعضای کانون در عرصه‌ی‌های مختلف اظهار‌کرد: هدف این نهاد، سمت‌ و ‌سو‌ بخشی به قابلیت‌های آینده‌سازان ایران اسلامی است و از این رو با تربیت نسلی پویا، نقش موثری در ارتقای جایگاه نظام آموزشی کشور ایفا‌ می‌کند.

ارایه‌ی گزارشی از گستره‌‌ی فعالیت‌های کانون پرورش فکری و کانون زبان گیلان و هم‌چنین، اشاره به موفقیت‌های این نهاد در کشور و استان، دیگر‌ بخش سخنان اسفندیار ضیائی بود و وی با خاطرنشان‌ کردن بازگشایی مرکز فرهنگی هنری آستانه ‌اشرفیه، راه‌اندازی مرکز تخصصی تولید تئاتر کودک و نوجوان، افتتاح مرکز علوم و فنون این مجموعه در سال‌های اخیر، از گشایش نگار‌خانه کانون استان در شهرستان رشت خبرداد.

بر پایه این گزارش، بازدید منتخب مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی از بخش‌های مختلف کانون و گفت‌و‌گو با همکاران، بخش پایانی این دیدار بود که صبح امروز و به میزبانی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت صورت‌گرفت.