به گزارش خزرآنلاین، وی ضمن تأکید بر نقش و جایگاه محوری روابط عمومی گفت: روابط عمومی باید به بهترین شکل ممکن دستاوردهای بیمه سلامت که کارهای مهمی انجام شده ودرسال جاری درحال انجام است رابه درستی تبیین کند. وی نقش کارکنان روابط عمومی را در پیشبرد اهداف و برنامه های بیمه سلامت، کلیدی توصیف کرد […]

به گزارش خزرآنلاین، وی ضمن تأکید بر نقش و جایگاه محوری روابط عمومی گفت: روابط عمومی باید به بهترین شکل ممکن دستاوردهای بیمه سلامت که کارهای مهمی انجام شده ودرسال جاری درحال انجام است رابه درستی تبیین کند.

وی نقش کارکنان روابط عمومی را در پیشبرد اهداف و برنامه های بیمه سلامت، کلیدی توصیف کرد و افزود: روابط‌عمومی به عنوان رکن اساسی نظام ارتباطی و اطلاع رسانی، نقش تعیین کننده‌ای در افزایش آگاهی‌‌های مردم جامعه، فرهنگ سازی و تنویر افکار عمومی برعهده دارد.

مدیرکل بیمه سلامت خاطر نشان کرد: در سازمان های دولتی داشتن اطلاعات موثق، دقیق و به موقع با توجه به هدف و ساختار، بزرگ ترین سرمایه یک سازمان است و حیات یک سازمان به داشتن یک ارتباط دو سویه درون و برون سازمانی و انجام تبلیغات و کسب اطلاعات به روز و مفید بستگی دارد.

وی ضمن تاکید بر جایگاه روابط عمومی اظهار داشت: روابط عمومی یک حلقه ارتباطی و واسطه ای بین مجموعه مدیریتی و پرسنل است و می تواند نقش ارتباط سازنده را ایجاد کند و در تصمیم گیری همؤثر باشد.

دکترمحمدی درپایان یاد آورشد: در شرایط فعلی که کشور درمقابله با شیوع ویروس کرونا درگیر است اطلاع‌رسانی و فعالیت روابط عمومی‌ها با همراهی رسانه‌ها در ارائه اطلاعات لازم به مردم بسیار موثر است ودراین راستا کارهای بسیارخوبی بیمه سلامت انجام داده که می توان از بیمه نمودن افراد مبتلا به ویروس کرونا درتخت بیمارستان وپرداخت هزینه های آنان به صورت بیمه ای نام بردا بسیار. /بیمه سلامت