به گزارش خزرآنلاین، شهردار رشت امروز در احکامی جدید، مرتضی عاطفی را به عنوان سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری رشت، طیبه بینا را به عنوان سرپرست مدیریت منطقه ۳ شهرداری و همچنین حامد بشردانش را هم به عنوان سرپرست سازمان پسماندها شهرداری رشت منصوب نمود. گفته می شود مجتبی شهرستانی هم به عنوان مدیر […]

به گزارش خزرآنلاین، شهردار رشت امروز در احکامی جدید، مرتضی عاطفی را به عنوان سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری رشت، طیبه بینا را به عنوان سرپرست مدیریت منطقه ۳ شهرداری و همچنین حامد بشردانش را هم به عنوان سرپرست سازمان پسماندها شهرداری رشت منصوب نمود. گفته می شود مجتبی شهرستانی هم به عنوان مدیر خدمات شهری شهرداری رشت منصوب گردیده است.

در تحلیل این انتصابات باید گفت اگرچه در شهرداری، بروز انتصابات یکباره امری عجیب نیست اما این بار قضیه کمی متفاوت است. این انتصابات رنگ و بویی دیگر دارد و نشان می دهد معادلات درون شورایی به شکل عجیبی بر هم خورده است. گویا جمعی از مخالفین به صف موافقین منتقل شده و البته تعدادی از موافقین هم ناچاراً به جناح مقابل کوچ کرده اند.

این انتصابات در وهله اول نشان می دهد که نیروی های نزدیک به حجت جذب می بایست حداقل برای مدتی از مناصب مدیریتی دور بمانند. اتفاقی که پیش بینی بروز آن چندان سخت نبود اما انتصاب مدیران منتسب به رضا رسولی، بهراد ذاکری و البته فاطمه شیرزاد و برکناری مدیران نزدیک به فرهام زاهد، یعنی جای موافق و مخالف به کل عوض شده و احتمال استیضاح شهردار رشت به مراتب کمتر!

با این حال، کناره گیری برادرزاده حاجی پور از راس سازمان پسماند را نمی توان مرتبط با این انتصابات دانست چرا که اولا علیرضا حاجی پور، پس از چندین سال حضور در منصب مدیرعاملی سازمان پسماند، پیش از این هم چند باری استعفای خود را ولو شفاهاً به شهردار رشت تقدیم کرده بود و دوما هنوز روابط شهردار رشت با اسماعیل حاجی پور به آن درجه از سردی نرسیده است که بخواهد با برکنار نمودن برادرزاده وی، شمشیر را برای نفر اول شورا را در این مقطع زمانی حساس از رو ببندد. البته حمایت حاجی پور از حاج محمدی ممکن است در تحقق شنیده انتصاب برادرزاده اش به عنوان مدیر منطقه ۴ شهرداری رشت، چندان بی تاثیر نباشد.

به نظر می رسد حاج محمدی حالا به پشتوانه نظر مثبت محمدحسن عاقل منش به ثبات مدیریت شهری، همراهی رضا رسولی، بهراد ذاکری، حامد عبدالهی و شاید هم فاطمه شیرزاد و تا حدودی اسماعیل حاجی پور و چه بسا محمدحسن علیپور بتواند با خیالی راحت از سد جذب و دوستان بگذرد اما زمان تسویه حساب برای شهردار رشت فرا خواهد رسید! روزی که دیگر سایه امنی برای خواهرزاده، شوهر خواهرزاده، خواهرزاده همسر، شوهر خواهرزاده همسر، داماد باجناق و … باقی نخواهد ماند!