به گزارش خزرآنلاین، جلسه طرح سوال از شهردار رشت با حواشی جالبی همراه بود.  در این جلسه، شهردار رشت در ابتدا با بیان اینکه علی‎رغم کاهش درآمد شهرداری در اسفند ماه به دلیل برف و کرونا، تمام حقوق و دستمزد به موقع پرداخت شده است، گفت: جلساتی برگزار شده تا بدهی ۱۰۰ میلیاردی شهرداری رشت به […]

به گزارش خزرآنلاین، جلسه طرح سوال از شهردار رشت با حواشی جالبی همراه بود. 

در این جلسه، شهردار رشت در ابتدا با بیان اینکه علی‎رغم کاهش درآمد شهرداری در اسفند ماه به دلیل برف و کرونا، تمام حقوق و دستمزد به موقع پرداخت شده است، گفت: جلساتی برگزار شده تا بدهی ۱۰۰ میلیاردی شهرداری رشت به تامین اجتماعی از طریق تهاتر پرداخت شود. 

شهردار رشت همچنین میزان اعتبار برای مرمت ساختمان شهرداری را ۱۲ میلیارد تومان دانست و گفت: هیچوقت به مردم رشت توهین نکرده ام و گواه ادعای من صدای ضبط شده ام در تمام جلسات است. من عاشق شهر رشت هستم. وی همچنین با اشاره اختلاف قیمت مناقصه کود آلی گفت که این مناقصه از طریق پورتال رسمی کشور برگزار شده و اطلاعات آن را به صورت دقیق به شورا ارائه داده ام. 

اظهارنظر موافقان شهردار رشت: 

۱٫ بهراد ذاکری اگرچه انتقاداتی نسبت به معطل ماندن شفاف سازی در معاملات شهرداری داشت اما در مجموع، بسیاری از عزل و نصب ها را ناشی از فشار بیرونی اعضای شورا دانست. 

۲٫ رمضانپور نرگسی عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه از رای دادن به شهردار رشت پشیمان نیستم، گفت: در شرایطی حاج محمدی انتخاب را کردیم که ۵ شهردار انتخابی رد شدند و نامه انحلال شورا به دست ما رسیده بود. وی همچنین افزود: باید انصاف داشت البته شاید من نیز در انتها به قانع نشدن رای بدهم.

۳٫ رضا رسولی با اشاره به اینکه منابع مالی حاصل از فروش برج گلسار خرج کارهای عمرانی نشده است، به انتقاد از کوتاهی عمر مفید شهرداران در رشت پرداخت و گفت: اگر یک سوزن به شهردار می زنیم یک جوالدوز به خودمان شورانشینان بزنیم.

۴٫ محمدحسن عاقل منش طرح سوال از شهردار رشت را عامل ایجاد تزلزل در بین کارکنان شهرداری دانست و خطاب به شهردار رشت گفت: با شفافیت دست فاسدین را از مدیریت شهری کوتاه کنید. 

۵٫ حامد عبدالهی، در واکنش به اظهارات جذب که مدعی پرداخت تمام ودیعه مسکن شهردار از منابع شهرداری بود، گفت: او نیمی از مبلغ ودیعه مسکن را به شهردار رشت به صورت قرض الحسنه داده است. وی همچنین تلویحا علت طرح سوال از حاج محمدی را عدم تامین منافع برخی افراد از سوی او دانست. 

۶٫ محمدحسن علیپور هم ضمن انتقاد به شهردار رشت مبنی بر عدم پرداخت مرتب حقوق کارگران شهرداری، از شهردار خواست تا در انتصابات با اعضای شورا مشورت کند.  

۷٫ اسماعیل حاجی پور، هم در اظهاراتی که زنگ و بوی حمایت از شهردار را می داد، گفت:  از شهردار رشت تشکر می کنم که در فرصت ۱۰ روزه پاسخگو بودند. شهردار با توجه به اینکه چند روزی وقت داشتند اما خواستند سریعتر پاسخگو شوند تا تکلیف مشخص شود و اگر قرار است ادامه کار دهند خیلی زود انجام شود.

اظهارنظر مخالفان شهردار رشت: 

۱٫ حجت جذب در ابتدای اظهارات خود با اشاره به پروژه برج گلسار گفت: مشخص نیست پول های گرفته شده در کجا هزینه شده است. وی همچنین مدعی شد که تمام ودیعه مسکن شهردار رشت از سوی شهرداری پرداخت شده و اینکه گفته می شود نیمی از این ودیعه توسط شهردار پرداخت گردیده، درست نیست. 

۲٫  امیرحسین علوی هم شهردار رشت را متهم به باج دهی کرد و گفت: امروز من اعلام می کنم که گول شما را خوردم در حالی که خیلی از دستگاه های نظارتی به من هشدار داده بودند.

۳٫ فرهام زاهد، گفت: بنده به عنوان عضو شورای شهر رشت باید بگویم از انتخاب حاج محمدی پشیمانم و می گویم که از پاسخ های او قانع نشدم.

۴٫ فاطمه شیرزاد، هم به انتقاد از عدم صداقت شورا و شهرداری با مردم پرداخت و گفت: شفاف سازی باید در مقابل مردم صورت گیرد که چه چیزهایی باعث شده است که نتوانستیم کار کنیم و با افکار عمومی بازی نکنیم. وی همچنین گفت: مردم نگران ادامه تصدی حاج محمدی بر شهرداری رشت هستند!