به گزارش خزرآنلاین، شبنم هادی نژاد عصر دوشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده وجود جریانات جنوبی در منطقه است، اظهار داشت: بنابراین وزش باد جنوبی به ویژه در  ارتفاعات و  دامنه ها تداوم استقرار هوای گرم امروز فردا  (دوشنبه و سه شنبه) پیش‌بینی می‌شود. وی تصریح کرد: البته طی این […]

به گزارش خزرآنلاین، شبنم هادی نژاد عصر دوشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده وجود جریانات جنوبی در منطقه است، اظهار داشت: بنابراین وزش باد جنوبی به ویژه در  ارتفاعات و  دامنه ها تداوم استقرار هوای گرم امروز فردا  (دوشنبه و سه شنبه) پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: البته طی این مدت گاهی با گذر امواج کم و بیش ناپایدار رگبارباران و رعدوبرق دور از انتظار نیست؛ ضمن آنکه از اواخر وقت سه‌شنبه با نفوذ سامانه  بارشی خنک ؛ شرایط برای کاهش دما ، ابرناکی،  بارندگی و وزش باد و رعد و برق در پاره ای نقاط شدید و احتمال تگرگ تا روز پنجشنبه فراهم می شود.

وی بیان کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی ؛ آسمان استان برای روز سه شنبه صاف تا نیمه ابری، وزش باد جنوبی به تدریج افزایش ابر ،  بعدازظهر و شب بعضی نقاط رگبار باران ، رعد و برق و وزش باد شمالی و  برای روز چهارشنبه آسمانی نیمه ابری تا ابری ،  مه آلود ، کاهش دما،  بارندگی و وزش باد و رعد و برق برای نقاط پاره ای شدید پیش بینی می شود.

هادی نژاد، آبگرفتگی ، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها ، لغزندگی جاده‌ها ، کاهش دید در مناطق کوهستانی ، احتمال لغزش و رانش زمین و  احتمال اصابت صاعقه خسارت به شالیزارها را از جمله مخاطرات  استقرار این سامانه بارشی در این منطقه عنوان کرد و از بخش‌های مختلف کشاورزی خواست تمهیدات لازم را در این ارتباط بیندیشند.

وی همچنین از شهروندان خواست تا در چنین وضعیت جوی از قرار گرفتن در فضای باز و توقف و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند.

هادی نژاد به بیشینه و کمینه دما در شبانه روز گذشته در استان  نیز اشاره و بیان کرد : بیشترین و کمترین دمای استان طی شبانه روز گذشته به ترتیب مربوط به منجیل با ۳۵ درجه سانتی گراد و ماسوله ۱۸ درجه سانتیگراد بوده است .

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان  ادامه داد : دمای هوای رشت نیز در شبانه روز گذشته بین ۲۶ تا ۳۲ درجه سانتیگراد نوسان داشته است.

/ایرنا