به گزارش خزرآنلاین، سیدعباس موسوی امروز در حاشیه بازدید از بارانداز ریلی راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان آستارا دارای نقش ویژه‌ای در توسعه اقتصادی و روابط دو کشور همسایه ایران و جمهوری آذربایجان را دارد. سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به ضرورت بهره‌مندی از فرصت‌های موجود و پتانسیل شهرستان در جهت تقویت […]

به گزارش خزرآنلاین، سیدعباس موسوی امروز در حاشیه بازدید از بارانداز ریلی راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان آستارا دارای نقش ویژه‌ای در توسعه اقتصادی و روابط دو کشور همسایه ایران و جمهوری آذربایجان را دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به ضرورت بهره‌مندی از فرصت‌های موجود و پتانسیل شهرستان در جهت تقویت روابط بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان خاطرنشان کرد: شهرستان آستارا از زیرساخت‌های اقتصادی خوبی برخوردار است که برای کشورمان بسیار اهمیت دارد.

موسوی با بیان اینکه دو طرف آذری و ایرانی برای تسریع در فعالیت‌های پروژه‌ راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا اقدام کنند تصریح کرد: بنده احساس می‌کنم کارها در پروژه بین‌المللی راه‌آهن آستارا-آستارا به کندی پیش می‌رود لذا دو طرف آذری و ایرانی می‌توانند سرعت کار را در این حوزه بیشتر کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اهمیت اتصال خط ریلی آستارا-آستارا به قزوین-رشت ابراز داشت: شهرستان به آستارا به طور کلی یکی از شهرستان‌های استراتژیک کشور و گیلان است و به‌نوعی پیشانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

سخنگوی وزارت امور خارجه امروز به‌همراه جمشیدی سرپرست فرمانداری و امیدی مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی، پایانه مرزی، گمرک، پل و بارانداز ریلی راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا بازدید کرد. 

راه‌آهن آستارا-آستارا بین ایران و جمهوری آذربایجان در فروردین ماه سال ۹۷ افتتاح شد و قطارهای باری روسیه و جمهوری آذربایجان از این مسیر ریلی به بارانداز راهن‌آهن آستارا در استان گیلان وارد و کالاها را تخلیه یا بارگیری می‌کنند.

/تسنیم